пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

Як не стати грузом 200 – правила написані кров’ю!

Як не стати грузом 200 – правила написані кров’ю!
Однією з найбільших проблем в Україні є не дотримання/відсутність правил безпеки у військах і деяких приватних школах” – ділиться своїми спостереженнями інструктор-волонтер бригади легкої піхоти Національної гвардії України Цві Аріелі.
У зв’язку з тим, що війна звалилася на Україну “як сніг на голову”, точно такий же безлад панує в головах тих українських інструкторів, хто викладає військові дисципліни і у всьому, що пов’язано з безпекою. Те що я бачу на полігонах, у зоні АТО, відео і особисто чую від людей, перевершує всі мислимі і немислимі межі Ютюб.
Я переконливо прошу всіх, хто викладає любі військовий дисципліни і насамперед вогневу підготовку ознайомитися з правилами безпеки країн, які військовослужбовці написали своєю кров’ю. З такими правилами, наприклад американськими – можна ознайомитися в інтернеті, а поки я дам свої поради, засновані на ізраїльській практиці

пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Вогнева підготовка. АК. Будова. ТТХ. Порядок збору і розбору

   Рішення про необхідність перекладу основної стрілецької зброї на проміжний патрон було прийнято в СРСР ще в ході Великої Вітчизняної війни. Такий патрон був створений до 1943 року, і під нього була почата розробка цілого сімейства стрілецької зброї, що включає самозарядний карабін (СКС), автомат і ручний кулемет (РПД). Розробкою автоматів на конкурсній основі було зайнято відразу кілька конструкторів і колективів, і серед них - молодий сержант М. Т. Калашников, що працював при Іжевському Машинобудівному Заводі (ІЖМАШ). У 1946 році Калашников поряд з іншими учасниками представив на конкурс свій зразок автомата, де він показав непогані результати. Для другого етапу конкурсу, що проводився в 1947 році, Калашников трохи переробив свій автомат, і в модифікованому вигляді той був рекомендований до прийняття на озброєння. Після перших військових випробувань у 1949 році автомат Калашникова офіційно приймається на озброєння як "7.62мм автомат Калашникова зразка 1947 року", або просто АК (іноді ще позначають АК-47).

понеділок, 6 листопада 2017 р.

Основи медичних знань. Рани і кровотечі

    Порушення цілісності шкіри та нижчележачих тканин в результаті механічного або іншого впливу називаються відкритими ушкодженнями або ранами.
Рани можуть бути поверхневими, коли ушкоджуються лише шкіра або слизові оболонки, і глибокими, з пошкодженням судин, нервів, внутрішніх органів. Глибокі рани можуть бути непроникаючими та проникаючими, коли ушкоджуються порожнини тіла людини (черевна, грудна порожнини, черепна коробка, суглоби) 
Найбільшу небезпеку для життя представляють глибокі проникаючі рани, коли ушкоджуються внутрішні оболонки та органи різних порожнин, насамперед черевної та грудної.
В залежності від механізму утворення розрізняють наступні види ран: різані, колоті, колото-різані, рвані, укушені, рубані, розтрощені, забиті, скальповані, вогнепальні, операційні або хірургічні.
Особливу небезпеку становлять рани від укусів тварин у зв’язку з можливістю передачі зі слиною тварини важких інфекційних захворювань, у тому числі сказу. Колоті рани та їх лікування теж мають певні особливості. Тому  колоті рани будуть розглянуті окремо.
Всі рани, крім операційних, слід вважати інфікованими, тобто такими, що мають мікробне забруднення!
Поранення часто супроводжуються загальною реакцією організму у вигляді травматичного шоку, обумовленого інтенсивним болем і кровотечею. Безпосередньо після поранення найбільш небезпечними для життя є кровотечі, а в більш пізні терміни — розвивається в рані інфекція аж до розвитку грізних ускладнень — сепсису чи правцю.

пʼятниця, 27 жовтня 2017 р.

Ручна осколкова граната Ф-1

Ф-1 Ручна осколкова граната Ф-1 (індекс ГРАУ — 57-Г-721) — ручна граната дистанційної дії, призначена для ураження живої сили противника в оборонному бою. Кидати гранату можна з різних положень і лише з-за укриття, з бронетранспортера або танку. Оскільки Ф-1 є гранатою оборонної дії, то радіус ураження осколками значно перевищує радіус можливого вкидання гранати.

пʼятниця, 20 жовтня 2017 р.

СТРУС МОЗКУ

СТРУС МОЗКУ
Травми черепа, при яких під впливом зовнішніх сил пошкоджується тканину мозку або погіршується його функція, позначаються як черепно-мозкові. Струс (Commotoctrebri) – це найлегша форма травми мозку, коли тимчасово порушується його функція. Більш важкі форми позначаються як контузія чи удар.
Наш мозок “плаває” в черепі в так званій мозковый рідины – лікворі і захищений від зовнішніх впливів кістками черепа. Струс може статися, якщо він раптово і різко вдаряється об кістки, що трапляється, наприклад, при падінні або ударі по голові. Травма такого роду нерідко виникає при заняттях спортом або під час нещасних випадків на дорозі – не дарма струс мозку відносять до найбільш частих пошкоджень голови. Постраждати можна під час боксу, при падінні з велосипеда або катанні на роликових ковзанах і т. Д. Залежно від сили удару струс може бути легким або важким.

СИМПТОМИ І ОЗНАКИ
При струсі мозку постраждалі часто на короткий час позбавляються почуттів, у них відбувається розлад свідомості або виникають провали в пам’яті. При легкій формі ці симптоми можуть бути відсутні. Зазвичай свідомість повертається через кілька секунд або хвилин, однак у важких випадках – через 30 хвилин або більше. Після того як потерпілий прийде до тями, він може нічого не пам’ятати про нещасний випадок. Іноді відсутні і спогади про те, що було безпосередньо після нього (антероградна амнезія). Можлива також ретроградна амнезія, коли хворий забуває події до нещасного випадку, що вказує на більш тяжке ушкодження голови. Поряд з уже згаданими скаргами наслідком механічного подразнення чутливих нервових волокон є такі симптоми, як нудота і блювота, затьмарення свідомості і запаморочення, а також порушення зору і головні болі. Деякі з них можуть виникнути не відразу, а, наприклад, через 12 годин після того, що сталося.

ТАКТИЧНІ НОЖИЦІ (ножиці Лістера)

    Тактичні ножиці (ножиці Лістера) використовуються для того, щоб швидко і безпечно зрізати одяг з постраждалого. Також застосовуються для видалення пов’язок, бинтів, екстреного розрізання мотузок або строп при евакуації і транспортування постраждалих. Пластикові рукоятки не нагріваються і зручно розташовуються в руці.

пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

Історія розвитку Українського війська (Київська русь)

Київська Русь – перша феодальна монархічна за своєю суттю ранньосередньовічна держава на території теперішньої України, яка утворилася в 882 р. і розпалася на незалежні окремі князівства в першій чверті XII ст. – 1132 р. Російська та радянська історіографія стверджували, що Київську державу населяв етнос, з якого сформувалися три слов’янські гілки – росіяни, українці та білоруси. Варто лише зауважити, що і ті, й інші створили власну державність з руйнацією Київської Русі.
Військові сили Київської Русі складали дружина київського князя і загони місцевих феодалів, а також ополчення селян і ремісників, що проживали на тих чи інших феодальних володіннях. Військо поділялося на тисячі, сотні та десятки, а його чисельність могла сягати до 50 тис. чол. Дружинники серед наступального озброєння мали мечі (близько 1 м), шаблі, бойові сокири, списи, луки, а з оборонного озброєння – щити, шоломи, кольчуги. Все залежало від достатку воїна.

середа, 22 лютого 2017 р.

ОСНОВИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ. ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

РОЗДІЛ X. ОСНОВИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

  Тема уроку: ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

  Мета уроку:
Навчальна:
·        Навчити правильно підбирати та користуватися індивідуальними засобами захисту.
Виховна:
·        Формування ціннісних, моральних орієнтирів учнів, їх громадської активності, розуміння соціальних і професійних норм поведінки при надзвичайних ситуаціях.
Розвивальна:
·        з формувати  вміння правильного користування засобами індивідуального захисту



   Матеріальне забезпечення: плакати, роздатковий матеріал,  схеми, таблиці, відео презентації.